Det har vært og vil bli en del endringer i bemanningssituasjonen ved Søgne menighetskontor i 2012.
Menighetspedagog Astri Thoresen har fra 01.01.12 fått økt sin stilling fra 60 til 70 prosent.
Diakonvikar Antje Ulbrich sluttet i stillingen 31.01.12. Antje har jobbet i Søgne menighet siden mars 2009, både som familiearbeider, trosopplæringsmedarbeider og diakon. Hun har nå flyttet tilbake til sitt hjemsted i Tyskland hvor hun skal begynne i en ny stilling.
Jorunn Bjørkkjær begynte 20. februar i 40% stilling som diakonvikar, foreløpig fram til august 2012.
Vikarprest Solfrid Bjørkelid Dyrøy sluttet i stillingen i mars da hun går ut i permisjon. Hun hadde sin siste gudstjeneste i Søgne søndag 26. februar i hovedkirka.
Jan Helge Kristensen blir vikar fram til ny kapellan tiltrer. Stillingen som kapellan i Søgne menighet lyses sannsynligvis ut i løpet av februar.
Kateket Nils Herman Hornnæss sluttet i stillingen 1. mars. Han går over i en stilling i Jølstad begravelsesbyrå. Nils Herman har vært ansatt i Søgne menighet siden oktober 2003. Søgne menighet vil holde en avskjedsfest for Nils Herman på årsmøtet søndag 15. april.
Jonas Gjedrem Lunde vil vikariere i deler av kateketstillingen fram til ny kateket er på plass.
Vi takker alle medarbeiderne som slutter for den flotte jobben de har gjort i Søgne menighet og ønsker lykke til videre. Samtidig ønsker vi nye medarbeidere velkommen og lykke til i oppgavene.
Irene Hæåk
Kirkeverge
(Publisert her 07.03.2012 og i Menighetsbladet nr 1/2012)
BYGGING AV FORSAMLINGSLOKALE VED SØGNE HOVEDKIRKE
Byggingen er endelig i gang.
Les orienteringen fra byggekomitéen HER.
Søgne menighet tok i bruk ny liturgi 1. søndag i advent 2011. Oversikt og detaljer kan du lese om HER.
I gudstjenesten 20.11.2011 ble Menighetsrådets forslag til ny liturgi presentert. Etter gudstjenesten var det Menighetsmøte, og der ble forslaget vedtatt.
27.11.2011 (første søndag i advent) ble den nye liturgien tatt i bruk.
Strukturen i gudstjenesten er som før, og teksten i de liturgiske ledd er som før, men det er ny musikk.
Det var mange musikkvarianter fra ulike komponister å velge mellom. Søgne menighet valgte Peter Sandwalls versjon for de fleste av leddene, men Agnus Dei er Per Tveits, og Gloria er av Jarle Børnes, en av organistene våre (!)
Jarle's Gloria kan du høre HER.
På menighetskontoret kan du få en cd med alle leddene.
